Biruya

Biruya Haber Portalı


12:28, 01 Ocak 2016 Cuma
Aile Bakanlığı ailelere ‘e-terapi’ye başladı

Aile Bakanlığı ailelere ‘e-terapi’ye başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Eğitimi Programları kapsamında verdiği eğitimleri sanal ortama taşıdı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Eğitimi Programları kapsamında verdiği eğitimleri sanal ortama taşıdı: “Dırdır, kıskançlık, patronluk taslama, mutlu evliliği tehlikeye sokar...”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, internet sitesi üzerinden “aile eğitim ve iletişimi, iktisat, medya, sağlık, evlilik öncesi eğitim” gibi konularda eğitim vermeye başladı.

Şu ana kadar 3 bin 500 kişiye ulaşan eğitimlerde, evliliklerdeki çatışmaların depresyon, anksiyete bozuklukları, madde kullanımı, cinsel problemler ve çeşitli fiziksel rahatsızlıklar gibi sorunlara neden olabileceği belirtildi.

Eğitimlerde ayrıca mutlu evliliği tehlikeye sokan etkenler de sıralandı. Buna göre mutlu evlilik için şu etkenler tehlikeli: “

Kıskançlık, sadakatsizlik, alınganlık, bencillik, yerme, dırdır, patronluk taslama, başatlık, sürekli eleştiri, sürekli suçlama, sürekli talep etme, isim takma, kin duyma, şiddet içeren davranışlar, küfrederek konuşma, kabalık, surat asma, sitemkârlık, hor görme.”
  • Yazdır
  • Mail Gönder 
Zika virüsü bulaşan bebekler
Kanada ve Şili hariç Amerika kıtasındaki tüm ülkeleri tehdit eden Zika virüsünün, Avrupa'ya da sıçramasının ardından tüm dünyada alarma geçildi.


En Çok Okunanlar